Wynajem lokali biurowych na Żoliborzu

W ogólnej powierzchni Warszawy Żoliborz jest najmniejszą dzielnicą, choć jednocześnie zajmuje pierwsze miejsce na liście dzielnic, które są najbardziej pokryte parkami oraz zielenią. Wygodne położenie obok ścislego cetrum miasta, różnorodne rozwiązania komunikacyjne oraz dostęp do wszystkich instytucji miejskich sprawiają, że ten obszar z pewnością może konkurować z innymi dzielnicami na rynku atrakcyjności.

Pod względem rozwoju handlu i usług to niewielkie terytorium ma kilka  nowoczesnych biurowców i nadal dynamicznie się rozwija. Żoliborz położony jest na północy od Śródmieścia od lewego brzegu Wisły. Rejon jest po prostu idealnym miejscem nie tylko do mieszkania, ale lecz także dla założenia biznesu. Według Miejskiego Systemu Informacji Żoliborz jest podzielony na następujące jednostki administracyjne:

Marymont-PotokStary ŻoliborzSady ŻoliborskieTe trzy części są najbardziej atrakcyjne i rozwinięte pod względem  poziomu biurowo-usługowego. Korzystając ze środków informacji o strefie ekonomicznej oraz o stałych i przyszłych inwestycjach w tych rejonach, możemy wymienić je w takim porządku: pierwsze miejsce w rankingu posiadają Sady Żoliborskie, na drugim miejscu jest Stary Żoliborz, listę zamyka zaś osiedle Marymont-Potok. 

Lokale biurowe do wynajęcia na Marymoncie-Potoku

Marymont-Potok to jedno z trzech osiedli (obok Marymontu-Rudy i Marymontu-Kaskady które należały kiedyś do jednej wsi. Właścicielem wsi Marymont był król Jan III Sobieski, który zdecydował tak nazwać ten obszar dla swojej ukochanej żony. 

Obecnie Marymont znajduje się w północnej części Żoliborza Na mapie ten rejon określają następujące ulice: od północy i do zachodu Aleja Armii Krajowej, od południa ulica Juliusza Słowackiego – Potocka – Dronicka – Małogoska – Kazimierza Promyka – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie, a od wschodu rzeka Wisła.

Wynająć biura w tej części można w nowoczesnym kompleksie biurowym Athina Park klasy A, który składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni około 13 000 m2. Powierzchnie do użytku proponuje tutaj także zbudowany w nowoczesny sposób budynek biurowy Irydion – około 5 000 m2 powierzchni biurowej przy całkowitej powierzchni – ponad 9 000 m2.

Powierzchnia biurowa na Starym Żoliborzu

Nazwa Stary Żoliborz związana jest z obecnością na tym terenie największej liczby zabytków.  Stary Żoliborz jest bardzo ważnym miejscem historycznym nie tylko w ramach samej dzielnicy, lecz również w kontekście  całej Warszawy, ponieważ tutaj  rozpoczęło się Powstanieanie Warszawskie. Pod względem handlowo-usługowym jest to terytorium dynamicznie rozwijające się.  Granice osiedla określają  się: ulicą Słowackiego – płacem Wilsona – ulicą Krasińskiego (od północy), liniją kolejową Warszawa-Zachodnia – Warszawa Gdańska – Most Gdański (od południa), Aleją Jana Pawła II i ulicą Popiełuszki (od zachodu) oraz rzeką Wislą (od wschodu). 

Biura do wynajęcia proponuje tutaj pięciokondygnacyjny budynek biurowy Żoliborz Plaza oferujący ponad 4000m2 atrakcyjnej i przestronnej powierzchni komercyjnej.

Wynajem biur w okolicach Sadów Żoliborskich

Ta część Żoliborza wyróżnia się ilością zieleni. Tutaj zlokalizowana jest najwięsza ilość budynków biurowych w dzielnicy Żoliborz, oferujących przestronne i ciekawe aranżacje powierzni. Sady Żoliborskie rozlokowane są pomiędzy: ulicą Słowackiego (od północy), linią kolejową Warszawa-Gdańska – Warszawa Zachodnia i Aleją  Prymasa Tysiąclecia (od południa), Aleją Armii Krajowej (od zachodu), Aleją Jana Pawła II i ulicą Księdza Popiełuszki (od wschodu). 

Dużo przestrzeni biurowej do użytku oferuje tutaj dziesięciokondygnacyjny biurowiec w urbanistycznym stylu Żoliborz One – około 7 500 m2 biur do wynajęcia. Innym atrakcyjnym miejscem jest Akacjowy Park zbudowany  za pomocą najnowocześniejszych techologi  z materiałów wysokiej jakości. Ten budynek biurowy oferuje ponad 5000 m2 powierzchni użytkowej. Trzecim obiektem biurowym zbudowanym w modernistycznym stylu jest Vidicon – około 5 500 m2 powierzchni całkowitej.

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?