Wynajem biur na warszawskiej Woli

Wola to jedna z czterech dzielnic Warszawy, która pod względem atrakcyjności, zalicza się do rozwinięntych na wysokim poziomie terenów stolicy.

Ta część Warszawy usytuowana jest obok ścisłego centrum miasta: od zachodniej granicy dzielnicy Śródmieścia. Wola zbudowała swój prestiż dzięki błyskawicznemu rozwojowi, który wciąż nie zwalnia tempa. Obecnie  tutaj zlokalizowana jest największa ilość sklepów w całej stolicy. Dobra komunikacja, wygodne położenie oraz doskonale rozwinięta infrastruktura pozwalają tej dzielnicy wyróżniać się na tle innych i wzbudzać zainteresowanie, jako miejsce pod inwestycje dla licznych biurowców oraz centrów handlowych. Potencjal tego obszaru jest na tyle wysoki, że można go porównywać z potencjałem całych województw. Według Miejskiego Systemu Informacji, Wola podzielona na następujące osiedla:

  • Czyste
  • Koło
  • Młynów
  • Mirów
  • Nowolipki
  • Odolany
  • Powązki
  • Ulrychów

Jeżeli rozpatrywać te rejony nie w porządku alfabetycznym, lecz w porządku prestiżowym to pierwsze miejsce w tym spisie zajmuje Mirów, ponieważ właśnie tutaj zlokalizowana jest największa ilość budynków biurowych. Pod względem atrakcyjności drugie miejsce zajmuje osiedle Czyste, następnie na wysokim poziomie handlowo-usługowym znajdują się Nowolipki. Rozwinięte są również są rozwinięte Powązki i  Odolany. Listę zamykają trzy regiony o jednakowym poziomie hadlowo-usługowym, są to: Młynów, Ulrychów i osiedle Koło.

Wynajem lokali na Czystym

Czyste było dawniej wsią zajmującą nie tylko obszar dzisiejszej Woli, ale także  sąsiedniej Ochoty. Rejon nazwany jest tak dlatego, że dawniej na tych terenach znajdowały się liczne glinianki i jeziorka. Teraz osiedle określa się na mapie: ulicą Wolską od północy, linią kolejową Warszawa Zachodnia od południa, linią kolejową Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska na zachodzie, ulicą Towarową na wschodzie. 

Biura do wynajęcia oferuje tutaj zbudowany w nowoczesny sposób wielokondygnacyjny biurowiec Victoria, o łącznej powierzchni 12500 m2, który obecnie oferuje około 7 800 m2 przestrzeni do użytku. Także na tych terenach znajduje się budynek biurowy Renaissance Tower, oferujący swoim najemcom około 9 000 m2 pszestronnej powierzchni biurowej (całkowita powierzchnia – ok. 17 000 m2.). 

Wynajem lokalu biurowego na Kole

Koło – największa część dzielnicy Wola , która jest rozmieszczona jest na północnym-zachodzie. Nazwa osiedla Koło pochodzi od miejsca spotkań posłów ziemskich – Koło Rycerskie, gdzie odbywała się wolna elekcja monarchy. Obszar ten rRozlokowany jest ten obszar wśród ulic: Aleja Obrońców Grodna – Aleja Prymasa Tysiąlecia od północy (dalej dzielnica Żoliborz), Górczewska od południa (dalej osiedle Ulrychów), na zachodzie kolej Warszawa-Gdański – Warszawa Gołąbki (dalej dzielnica Bemowo) i na wschodzie kolej Warszawa-Gdański – Warszawa-Zachodnia (dalej osiedle Młynów).

Lokale biurowe do wynajęcia oferuje proponuje tutaj nowocześnie zbudowany budynek biurowy Wola Court o lącznej powierzchni 3 000 m2. Hale lub sklepy do wynajęcia rozlokowane są w bliskiej odległości od w przyległym centrum handlowegoym Wola Park.

Powierzchnia biurowa na w Młynowie

Ponieważ na tym terenie terytorium znajdowała się spora ilość wiatraków i rozwinęły się i były rozwinięte tradycje młynarskie Młynów otrzymał swoją nazwę.  Rozmieścił się ten rejon ten znajduje się w samym centrum dzielnicy Wola i ciągnie się aż do północnej granicy, sąsiadując na północy i północnym-wschodzie z Powązkami, od południa z Czystym, na zachodzie z osiedlami osiedla Koło i Ulrychów i na wschodzie z Nowolipkami.

Przestrzeń biurową można tutaj znaleźć we współczesnym kompleksie biurowym Vipol Plaza I & II. Vipol Plaza I proponuje do wynajęcia 1 300 m2 powierzchni użytkowej w sumie licząc około 3 500 m2, natomiast Vipol Plaza II oferuje do wynajmu prawie calą powierzchnię, czyli e – około 5 000 m2.  

Biuro na Mirowie

Ten terytorium dostał taką nazwę dzięki twórcowi Koszar Gwardii Konnej Koronnej (nazywane także Koszarami Mirowskimi) – Wilhelmowi Mierowi. Zlokalizowany jest wśród czterech ulic: Aleja Solidarności (od północy), Aleje JerozolimskieJerozolomskie (od południa), Towarowa (od zachodu) i Aleja Jana Pawła II (od wschodu) .(według MSI). 

Mirów uważa się za najbardziej atrakcyjny oraz prestiżowy rejon na Woli, ponieważ leży on blisko około ścisłego centrum miasta. ITen obszar jest perspektywnym również jak i osiedla w Śródmieściu, dlatego inwestorzy coraz częściej przyglądają się do tej części Warszawy jako miejscu pod, żeby wkładać nowe inwestycjei w ramach rozwoju handlowo-usługowego.y rozwój.

Dużą ilość powierzchni biurowej na wynajem do wynajmu posiada zawiera tutaj Warsaw Trade Tower  - około 9 000 m2 przestrzeniprzestreni użytkowej przy łlącznej powierzchni 42 300 m2. Nowoczesny budynek biurowy Prosta Office Centre. Także oferuje także około 8 000 m2 biur do wynajęcia (całkowita powierzchnia ponad 18 000 m2.) nowoczesny budynek biurowy Prosta Office Centre.

W przyszłośszci dużą przestrzeń użytkową będzię oferować spektakularny kompleks trzech budynków Warsaw Spire A&B&C, w sumie licząc około 96 000 m2 powierzchni komercyjnej (jeden wieżowiec – 220 metrów i dwa bliźżniaki po 55 metrów wysokości).

Lokale biurowe na Nowolipkach

Nowolipki są także rejonem który bardzo dynamicznie się rozwija. Nazwa osiedla wywodzi się od nazwy ulicy Nowolipki, która jest rozlokowana w środku rejonu. Bezpośrednie sąsiedztwo ze Śródmieściem daje wielkie możliwości rozwojowi strefy biznesu, handlu i usług. Udane usytuowanie oraz rozwiązanie komunikacyjne sprzyja dostępowi do różnych instytucji kultury oraz administracjirządu.

Lokalizacja tego obszaru określona jestokreśla się ulicami: Okopowa (od północy i od zachodu), Aleja Solidarności (od południa), Aleja Jana Pawła II (od wschodu) (według MSI).

Nieruchomości komercyjne są tutaj przy ulicy Okopowej 56a w budynku mieszkalno-biurowo-handlowym, który oferuje około 2 000 m2 powierzchni użytkowej. RównieżTakże 16-kondygnacyjny biurowiec Klif Tower, który proponuje ponad 7 600 m2  powierzchni biurowej na wynajem.

Powierzchnie biurowe na powązkach

Powązki są rozlokowane pomiędzy linią kolejową Warszawa-Włochy – Warszawa-Gdańskai (na północy), ulica Żytnia (mury cmentarzu Ewangelicko-Reformowanego) od południa, na zachodzie ulica Ostroroga i Młynarska i na wschodzie ulica Okopowa i Aleja Jana Pawła II (ul. Popiełuszki).  (według MSI).

Powierzchnie biurowe można odnaleźć tutaj w niedużym, zbudowanym w modernistycznym stylu budynku biurowym Portico Office Building. Przy łącznej powierzchni 3 000 m2 biuroweic oferuje nie tylko biura, lecz także  powierzchnie handlowe na parterze i powierzchnie magazynowe na poziomie podziemnym. Różnego rodzaju biura na wynajem usytuowane są również przy ulicy Ostrorogiej 24a.

 

 

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?