Biura w warszawskim Śródmieściu

Centralna część Warszawy jest szczególnie ukierunkowana na biznes, tutaj mają miejsce  rozbudowy na dużą skalę  centrów biznesowych i handlowych. Prawie na każdym kroku są tutaj drapacze chmur, w których rozmieściły się biura, hotele, różne sklepy oraz magazyny handlowe.

Oprócz powierzchni biurowej już oddanej do użytku, budowane są liczne nowe centra handlowo-usługowe, co potwierdza że w tej dzielnicy jest największa ilość powierzchni komercyjnej do wynajęcia. Ta dzielnica Warszawy nosi nazwę Śródmieście i obejmuje obszar ścisłego centrum stolicy, a w tym Stare Miasto. Według Miejskiego Systemu Informacji , Śródmiście podzielone jest  na rejony:

  • Muranów
  • Nowe Miasto
  • Powiśle
  • Solec
  • Stare Miasto
  • Śródmieście Północne
  • Śródmieście Południowe

Ale jeśli rozpatruje sięte terytoria pod względem atrakcyjności, nowoczesnego rozwoju lub luksusowego poziomu usług biurowych, to warto wpisać je w innym porządku. Na pierwszym miejscu bez żadnej wątpliwości jest Śródmieście Południowe, obok niego zaś od razu Śródmieście Północne. Drugie miejsce na liście ma osiedle Muranów, a trzecie Solec. Numer cztery posiada Powiśle, na trochę niższym poziomie znajduje się Ujazdów. Spis ten zamykają dwie bardzo prestiżowe i zabytkowe części miasta: Stare i Nowe Miasto. 

Powierzchnia użytkowa w rejonie Muranów

Muranów uważa się za drugi, najbardziej rozwinięty i atrakcyjny rejon w centralnej dzielnicy Warszawy. Sąsiaduje ze Śródmieściem Północnym – na południu, na północy z warszawską obwodnicą, ze wschodu zaś z Nowym i Starym Miastem oraz z dzielnicą Wola.  Muranów jest nasycony parkami oraz zielonymi skwerami.  Obszar ten jest wspaniałym miejscem, żeby założyć  udany biznes.

W Muranowie znajduje się drugi najstarszy wieżowiec Warszawy -  INTRACO S.A., który powstał w 1975 roku.  Pomieszczenia biurowe w tym wieżowcu zajmują 31 500 m2. Stosunkowo niedawno budynek ten został zmodernizowany. Głównym właścicielem jest Spółka Polskiego Holdingu Nieruchomości. 

Kolejnym popularnym budynkiem jest Babka Tower Suites – współczesny budynek mieszkalno-biurowy, gdzie całkowita powierzchnia biurowa wynosi 13 500 m2. Na lipiec 2015 roku oferuje 1 568 m2 przestrzeni do wynajęcia. Trzecią ciekawą budowlą jest Business Centre Phase I Gdański. Został on  zbudowany w 2014 roku i oferuje łącznie 46 000 m2. W roku 2016 pojawią się kolejne dwa budynki w sumie liczące 50 000 m2. Całkowita powierzchnia tego centrum biznesowego wynosi ponad 98 000 m2, co zbliża go do największych centrów biznesowych w stolicy.      

Lokale biurowe na Nowym Mieście

Nowe i Stare Miasto są  najstarszymi ośrodkami miejskimi Warszawy. Nowe Miasto jest również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Na północnym-zachodzie tego terytorium  wśród zielonych parków usytuował się nowoczesny oraz prestiżowy biurowec North Gate.   Całkowita powierzchnia tego birowca wynosi 30 000 m2. Obecnie wieżowiec oferuje 9 400 m2 powierzchni do użytku oraz 1 800 m2 biur do wynajęcia od 6 m2.  Czynsz waha się w granicach  od 16 euro m2 na miesiąc lipiec 2015 roku. W niedalekiej odległości rozlokowana jest Fundacja Batorego – nowoczesny budynek, ktory oferuje 4 400 m2 pomieszczeń biurowych pod wynajem.

Wynajem lokali na Powiślu

Nazwa Powiśle wywodzi się od lokalizacji terenu w pobliżu rzeki Wisły (ze wschodu). Natomiast od zachodu Powiśle sąsiaduje z  Śródmieściem Północnym i częściowo Południowym, od północy ze Starym Miastem i od południa z Solcem. 

Obecnie  powierzchnie do użytku na tym osiedlu mogą  zapewnić budynki biurowe Carpathia Office House (1 100 m2 na wynajem – lipiec 2015 roku), centrum usługowe Regus Metropolitan lub nowocześnie odbudowane kamienice.

Najnowocześniejszym biurowcem w tej części jest Powiśle Park, który oferuje  11 323 m2 przestrzeni użytkowej klasy A, o całkowitej powierzchni 12 000 m2. Także dużo lokali, biur do wynajęcia zlokalizowanych jest wzdłuż ulicy Marszłkowskiej (15-25 euro za m2  - lipiec 2015 roku). Biura do wynajęcia w rejonie Solec Solec od Powiśla oddzielony jest ulicą Aleje Jerozolimskie. Na południu znajduje się Ujazdów, na zachodzie – Śródmieście Poludniowe, a na wschodzie wybrzeże Wisły. Większość tego obszaru pokryta  jest dużym, zielonym parkiem Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego oraz mniejszymi, nie mniej pięknymi skwerami. Znaleźć tutaj można biura do użytku w budynkach biurowych Amplico Life AIG I&II o łącznej powierzchni około 9 000 m2 lub Centrum Giełdowe około 19 400 m2. Ponadtwo prowadzone są  w tym rejonie (około ul. Aleje Jerozolimskie) duże prace budowlane, dzięki czemu już pod koniec 2016 roku zbudowane tam biurowce będą oferować sporą ilość przestrzeni użytkowej. 

Biuro do wynajęcia na Starym Mieście

Za serce Warszawy uważa się Stare Miasto rozlokowane wzdłuż rzeki Wisły, gdzie atmosfera wiekowości panuje na każdym kroku. Powierzchnie do wynajęcia są usytuowane tutaj w kamienicach. Wynajęcie w tym rejonie nowocześnie wyposażonego biura jest trudniejsze, ale możliwe, bo wewnętrzna część biur oferowanych w tej części miasta często jest lepsza niż część zewnętrzna. Obszar ten jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przez cowspółczesne budownictwo jest tu zakazane. Cena wynajmu w tych okolicach wahają się od 50 do 170 PLN m2 na lipiec 2015 roku.

Wynajem lokali w Śródmieściu Północnym i Południowym

Po przyjeździe na dworzec Warszawa Centralna, odrazu zwraca się uwagę na duże drapacze chmur lub zbudowane w niezwykły sposób centra handlowe. Śródmieście Północne jest najbardziej prestiżowym rejonem w całej Warszawie.

Powierzchnie biurowe oferowane są w nowoczesnych biurowcach, takich jak: Skylight (od 7 m2), Spektum Tower (17 500 m2), Warsaw Financial Centre (od 3 100 m2 do 7 800 m2) lub Rondo 1 (od 1 300 do 5 400 m2). Wynajęcie w tym rejonie hal lub magazynów jest w tym rejonie dość trudne. . Zdarza się jednak, że można znaleźć magazyn lub halę do wynajęcia w nowoczesnych lub już od dawna istniejących budynkach. Za najbardziej atrakcyjną lokalizację w Śródmieściu Południowym uważa się International Business Centre A&B – dwa budynki które w sumie liczą ponad 12 000 m2.  Także na tym terytorium biura do wynajęcia oferuje kompleks biurowo-hotelowy Centrum LIM – Hotel Marriott, powierzchnia biur zajmuje 5 lub 9 pięter (cena za m2 – 17,00 euro na lipiec 2015 roku) oraz współczesny biurowiec Focus oferujący około 32 000 m2 przestrzeni do użytku. W przebudowie są dwie duże hale Biura Koszyki A&B&C, które  w przyszłości lącznie będą zapewniać wynajem 13 000 m2. 

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?