Lokale biurowe w dzielnicy Praga Południe

Dzięki dogodnieniom komunikacyjnym oraz dynamicznemu rozwojowi Praga-Południe stała się ważną dzielnicą stolicy. Z roku na rok przekształca się w tętniącą życiem biznesowym dzielnicę.

Wygodna lokalizacja w niedalekiej odległości od ścisłego centrum sprzyja rozwojowi budownictwa centrów handlowych lub biznesowych. Pod względem atrakcyjności oraz dogodnień handlowo-usługowych, taki szybki rozwój pozwala Pradze-Południe konkurować z innymi dzielnicami i wkrótce stać się równierz popularnym i prestiżowym obszarem na terenach Warszawy.

Według Miejskiego Systemu Informacji , Praga-Południe podzielona jest na następujące  obszary: 

GocławGocławekGrochówKamionekOlszynka GrochowskaSaska KępaWyżej wymieno osiedla w porządku alfabetycznym, ale jeśli rozpatrywać te terytoria pod względem atrakcyjności, nowoczesnego rozwoju  lub poziomu handlowo-usługowego, to należy umiejscowić je tak: pierwsze miejsce posiada Grochów, dalej znajdują się Gocławek i Gocław, na czwartym miejscu jest Kamionek, listę  zamykają zaś Olszynka Grochowska i Saska Kępa. 

Lokale biurowe do wynajęcia na Gocławiu

Sąsiadując z dzielnicą Wawer na wschodzie oraz dzielnicami Saska Kępa (od zachodu), Grochów (od północy) i Gocławek (na północnym-wschodzie) dzielnica ta rozlokowana jest  pomiędzy ulicami: Jana Nowaka-Jeziorańskiego (od północy), rzeką Wisłą (od południa), Generala Bora-Komorowskiego – Generala Stanisława Skaskiego – wzdłuż Libijskiej do Wału Miedzeszyńskiego (od zachodu) i Kanałem Nowa Ulga (od wschodu).Powierzchnie użytkowe proponuje tutaj budynek biurowy ANB Ostrobramska i jest to ponad 1600 m2. Liczne biura do wynajęcia są dostępne również wzdłuż ulicy Ostrobramskiej. 

Wynajem biur na Gocławku

Ten najmniejszy obszar Pragi-Południe jest chyba najczęściej myloną dzielnicą Warszawy, ponieważ znajduje się on w sąsiedztwie  Gocławia. Często myli się go z Gocławiem, ponieważ  granice między tymi dzielnicami są dość mgliste, lecz historycznie ten terytorium należał do terenów Grochowa i był nazywany kiedyś “Grochów Północny”. Teraz granice tego osiedla tworzą ulice: Józefa Chłopickiego oraz linia kolejowa Warszawa-Grochów – Warszawa-Gocławek (od północy), Ostrobramska (od południa), Zamieniecka (od zachodu) i Marsa – Trasa Siekierowska (od wschodu). 

Powierzchnie biurowe można tutaj przy ulicy Ostrobramskiej 101A: Centrum Biurowe Ostrobramska oferuje około 5 400 m2 powierzchni biurowej. Także budynek biurowy Ostrobramska Red Point proponuje do użytku około 1 600 m2 powierzchni biurowej.

Pomieszczenia biurowe na Grochowie

Grochów uważany jest za główną część Pragi-Południowej. Teraz ten rejon rozlokowany jest w samym centrum dzielnicy i posiada największą powierzchnię na Pradze-Południwej. Pierwsze duże centrum biznesowe  zostało zbudowany właśnie na tych terenach i nadal rozwój handlowo/ usługowy nie traci tempa. Granicami Grochowa są ulice: linia kolejowa Warszawa-Grochów – Warszawa-Gocławek (od północy), Jana Nowaka-Jeziorańskiego (od południa), Zamieniecka (od wschodu) i Podskarbińska – Międzyborska – Aleja Waszyngtona – Kanał Wystawowy (od zachodu). Biura do wynajęcia tutaj oferuje osiemnastokondygnacyjne centrum biznesowe Blue Point – około  16 000 m2 atrakcyjnej powierzchni do użytku. Jeszcze jednym dużym budynkiem biurowym na tych terenach jest Radwar Bussines Park, który proponuje około 11 800 m2 powierzchni biurowej do wynajęcia.   

Lokale biurowe na Kamionku

Kamionek za czasów dawniejszych jako wieś nazywano Kamień, Kamion. Teraz jest to część  Pragi Południe, położone w północno-zachodniej części dzielnicy. Jest równierz popularnym terytorium w stolicy, ponieważzokalizowane są tutaj jeden z największych i najpiękniejszych parków Warszawy Park Skaryszewski oraz Stadion Narodowy. Granice Kamionka wyznaczją ulice: od północy linia kolejowa Warszawa-Wschodnia, od południa Aleja Waszyngtona, od zachodu brzeg Wisły – ul. Sokola – Jana Zamojskiego – do ul. Kijowskiej i od wschodu Podskarbińska i Międzyborska.

Lokale biurowe rozmieszczone są tutaj przy ulicy Kamionowskiej 45/45a w pięciokondygnacyjnym budynku biurowym, który proponuje do użytku około 2 300 m2 powierzchni biurowej. Biznes centrum Pryzmat oferuje tutaj swoim najemcom około 4800 m2 nowoczesnej powierzchni użytkowej.

Powierzchnia burowa na Olszynce Grochowskiej

Prawie całe terytorium Olszynki Grochowskej zostało oddane pod zabudowe dróg kolejowych. Także ponad 55 ha powierzchni zajmuje Rezerwant Przyrody Olszynka Grochowska o bardzo ważnym historycznie  znaczeniu. Na poziomie handlowo-usługowym jest to najmniej rozwinięty rejonem Pragi-Południowej. Obszar Olszynki Grochowskiej rozlokowany jest między drogą  kolejową  Warszawa-Wschodnia – Warszawa-Rembertów (od północy), ulicą  Makowską  lub linią  kolejową  Warszawa-Wschodnia – Warszawa Olszynka Grochowska (od zachodu do południa) i małym kanałem Nowej Ulgi od wschodu.

Biura do wynajęcia zlokalizowane są tutaj przy ulicy Murmańskiej 25 w pięciokondygnacyjnym budynku biurowym – około 5700 m2 nowoczesnej  powierzchni do użytku.

Wynajem lokalu biurowego w rejonie Saskiej Kępy

Geometrycznym środekiem miasta Warszawa jest Saska Kępa. Sąsiaduje ona z Kamionkiem od północy i Grochowem oraz Gocławkiem od zachodu. Nazwa tego obszaru wywodzi się jeszcze z czasów Sasów, którzy rządzili na terytorium Warszawy. Poziom handlowo-usługowy na tych terenach jest dobrze rozwinięty, ponieważ ta część miasta usytuowana w bardzo bliskiej odległości od Śródmieścia. Granice tego rejonu wyznaczają ulice: Aleja Waszyngtona (od północy), rzeka Wisła (od południa i zachodu), Kanał Wystawowy – ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego do Wału Gocławskiego i dalej do brzegu Wisły (od wschodu).

Powierzchnie biurowe rozmieszczone są  przy ulicy Finlandzkiej 10 – ponad 2 100 m2 nowoczesnej przestrzeni użytkowej. Także  tutaj znajduje się trójkondygnacyjny budynek biurowy przy ulicy Poselskiej 10, który idealnie nadaje do wynajmu powierzchni biurowej.

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?