Powierzchnia biurowa na Pradze Północ

Praga Północ jest najstarszą dzielnicą prawobrzeżnej Warszawy i atrakcyjna lokalizacja biurowa na mapie stolicy.

Nazwa dzielnicy wywodzi się od wyrazu “prażyć”, bo była to miejscowość niejako wyprażona (wypalona) pod zasiewy. Na początku terytorium Pragi było podzielono na dwie części Staropraską i Nowopraską (w okresie powojennym powstało więcej dzielnic). Od nazwy Staropraska właśnie pochodzi nazwa Praga-Północ. 

Prawobrzeżny obszar stolicy jest tańszy, jeżeli chodzi o wynajem powierzchni, dlatego że oddziela go od ścisłego centrum rzeka Wisła. Z roku na rok to terytorium staje się coraz bardzej popularne i atrakcyjne  dla inwestorów.

Praga rozwinięta jest na poziomie komunikacyjnym oraz dynamicznie się rozwija w strefie handlu i usług. Wśród budynków przedwojennej Warszawy powstają nowoczesne galerie handlowe oraz centra biznesowe. Według Miejskiego Systemu Informacji (dalej MSI), Praga-Północ podzielona na następujące obszary:

Nowa PragaPelcowiznaStara PragaSzmulowiznaRozpatrując te terytoria pod względem atrakcyjności, nowoczesnego rozwoju lub dobrze rozwiniętego poziomu handlowo-usługowego najlepiej rozwiniętym rejonem jest Stara Praga, na której zlokalizowana jest największa ilość budynków biurowych. Drugie miejsce zajmuje Pelcowizna, a trzecie Szmulowizna. Na czwartym miejcu znajduje się Nowa Praga, która jednak bardzo dynamicznie się rozwija. Jest to również atrakcyjny terytorium do budowy centrów biurowych i dlatego coraz więcej inwestycji spływa na te tereny stolicy.  

Biuro na Nowej Pradze

Nowa Praga jest również dawnym i zabytkowym obszarem, którego nazwa ma odróżniać go od jeszcze starszej części, czyli Starej Pragi. Rozlokowane są tu osiedle naprzeciw Starego i Nowego Miasta (Śródmieście) wzdłuż rzeki Wisły. Na północy i od wschodu linia kolejowa Warszawa-Gdańsa – Olszynka Grochowska – Legionowo oddziela Starą Prage od Pelcowizny. Na południu Aleja “Solidarności” a dalej, bliżej do zachodu Stara Praga i na południowym wschodzie osiedle Szmulowizna. Najbardziej nowoczesnym oraz atrakcyjnym biurowcem jest tutaj budynek biurowy na rogu ulicy Targowej i Kijowskiej o powierzchni około 1 500 m2.

Powierzchnia biurowo na Pelcowiznie

Pelcowizna – dawna wieś, która została założona przez Józefa Pelca, właściciela folwarku Golędzienów (teraz jedne z trzech osiedli na tych terenach). Jest to największa część tego obszaru, która położona jest wzdłuż nurtu rzeki Wisły. Rozlokowana jest naprzeciw osiedli Starego i Nowego Miasta (dzielnica Śródmieście), uważa się ją za bardzo atrakcyjne terytorium. Główną ulicą handlu i usług jest Jagiellońska, ponieważ tutaj rozlokowała się spora ilość przestronnych hal i nowoczesnych biur do wynajęcia. Granice Pelcowizny określają ulice: Toruńska (od północy), Stefana Starzyńskiego (od płudnia), rzeka Wisła (od zachodu) i linia kolejowa Warszawa-Toruńska – Warszawa-Praga do Ronda Żaba.

Wynająć powierznię biurową można tutaj w nowoczesnym budynku Metropol Park Jagielońska, który oferuje około 140 000 m2 dużych hal oraz magazynów, także na tych terenach jest 55 000 m2 powierzchni biurowej do wynajęcia. Jeszcze jeden biurowiec o mniejszej powierzchni jest zbudowany przy ulicy Jagiellońskiej 55 – ponad 7 000 m2 powierzchni biurowej.

Wynajem lokali na Starej Pradze

Stara Praga jest najdawniejszym obszarem dzielnicy Praga-Północ. Architektura budynków tworzy tutaj atmosferę okresu międzywojennego. Zachowując swój historyczny charakter, to osiedle w ostanich latach  stało się miejscem popularnym oraz modnym. Media piszą o tym obszarze jak o miejscu magicznym, zwracając uwagę szczególnie na ulice Ząbkowską oraz Targową przy kijowskiej linii kolejowej.

Zlokalizawana jest tutaj największa ilość centrów biurowych, zbudowanych w nowoczesnych, urbanistycznym stylu. Stara Praga usytuowana jest między ulicami: Aleja Solidarności (od północy), kolejowa linia średnicowa i Dworzec Wschodni (od południa), rzeka Wisła (od zachodu) i ul. Markowska (od wschodu)

Nowocześnie wyposażone biura do wynajęcia w tej części miasta oferuje Centrum Praha, który posiada ponad 5 000 m2 powierzchni użytkowej. Hale, sklepy oraz powierzchnie magazynowe oferuje Centrum Handlowe Warszawa Wileńska – około 12 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.        

Biura do wynajęcia na Szmulowiźnie

Najmniejszym osiedlem Pragi-Północnej jest Szmulowizna. Nazwa tego rejonu wywodzi się od imienia żydowskiego kupca i bankiera Szmula (Samuela) Jakubowicza Sonnenberga, który był właścicielem tych ziem. Sąsiadując z Nową Pragą od północy, ze Starą Pragą od zachodu, z dzielnicą Praga-Południe od południa i z dzielnicą Targówek od wschodu także określa się ulicami: Aleja “Solidarności”, Markowska wzdłuż po Kijowskiej aż do Targowej, linia kolejowa Warszawa-Wschodnia do początku ul. Księżnej Anny, linia kolejowa wzdłuż ul. Zabranieckiej i Naczelnikowskiej 

Lokale do użytku są tutaj przy ulicy Kijowskiej 3 i 5 łącznie licząc około 3000 m2 powierzchni użytkowej zaś rozlokowany tutaj sześciokondygnacyjny budynek biurowy Centrum Millenium proponuje do wynajęcia ponad 14 500 m2.  

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?