Biura do wynajecia na Ochocie

Ochota, bezpośrednio siąsiadując ze Śródmieściem, ma wszyskie cechy dzielnicy idealnej. Dzielnica ta o całkowitej powierzchni 9,72 km2 jest najgęściej zaludniona w całej Warszawie i liczy około 8 tys. osób na km2. Obszar tej dzielnicy rozlokowany jest między Dworcem Kolejowym Warszawa Zachodnia a Mieędzynarodowym Lotniskiem im. Chopina, największym portem lotniczym w całej Polce. Taka atrakcyjna lokalizacja przyciąga sporą ilość deweloperów.

Obecnie inwestycje które plyną na ten obszar nadają mu znaczenie drugiego centrum biznesu, hadlu i usług, co pozwala tej części konkurować pod względem  atrakcyjności ze Śródmieściem. Najnowsze kompleksy biurowe zbudowane o jakości klasy A zapewniają duże przestrzenie do wynajęcia swoim najemcom, a atmosfera panująca wokół – idealne miejsce dla rozwoju biznesu zorientowanego na sukces.

Według Miejskiego Systemu Informacji (dalej MSI), Ochota podzielona jest na następujące rejony:

FiltryRakowiecStara OchotaSzczęśliwiceWyżej wymienono osiedla w porządku alfabetycznym. Ale jeśli chodzi o najbardziej atrakcyjny rejon lub o naiwyższy poziom handlowo-usługowy, to warta rozpatrywać te terytoria w inny sposób. Filtry obok Śródmieścia rozwijają się najszybciej na Ochocie i posiadają pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności. Prawie na jednakowym poziomie są Stara Ochota oraz Szczęśliwice - tutaj też zlokalizowana jest spora ilość budynków biurowych. Również atrakcyjną miejscowością, nieco tylko mniejszą pod względem ilości powierzchni użykowej, jest Rakowiec.

Wynajem powierzchni użytkowej na Filtrach

Filtry to część Warszawa która jest najbliższa dzielnicy Śródmieście. Nazwa rejonu pochodzi od Zespołu Stacji Filtrów Williama Lindleya, które są na tym terytorium. Kiedyś ten obszar należał do dzielnicy Śródmieścia. Obecnie granice tego rejonu określa się ulicami: Aleje Jerozolimskie od północy (dalej dzielnica Wola), Stefana Batorego i Park Pole Mokotowskie od południa (dzielnica Mokotów) , Raszyńska oraz Żwirki i Wigury od zachodu (sąsiedni rejon Stara Ochota) i Chałubińskiego oraz Aleja Niepodległości od wschodu (dalej dzielnica Śródmieście). Biura  wynająć tu można w   w wieżowcu Millenium Plaza – około 7 000 m2 (na lipiec 2015 roku), o łącznej powierzchni 40 000 m2. Także budynek biurowy przy ulicy Nowogrodzka 84/86, oferujący powierzchnie do użytku – około 1 200 m2 (brutto – 6 800 m2) . 

Powierzchnie biurowe do wynajęcia na Rakowcu

Rakowiec ma bardzo długą historię, która sięga jeszcze średniowiecza. Kiedyś tereny tej dzielnicy były większe i ciągneły się aż do Żoliborza. Każdy z licznych właścicieli tego terenu robił duże  inwestycje, dzięki czemurejon ten jest takim piękny oraz pokryty różnymi parkami i skwerami.

Rakowiec graniczy od północy ze Starą Ochotą (ulica Stefana Banacha), na południu z Włochami (tory linii radomskiej), od zachodu z rejonem Szczęśliwice (ulica Grójecka) i od wschodu z Mokotowskim Wyględowem (ulica Żwirki I Wigury).

Powierzchnie biurowe do wynajęcia są tutaj w budynkach biurowych na ulicy Grójeckiej 5 oraz 127 i oferują swoim najemcom ponad 10 000 m2 użytkowej powierzchni. Także Lipowy Office Park oddaje do użytku 38 600 m2 powierzchni komercyjnej.

Lokale biurowe na Starej Ochocie

Starą Ochotę często nazywa się  po prostu Ochotą, lecz na tabliczkach napisano Stara Ochota, żeby rozróżniać nazwę osiedla od dzielnicy. Usytuowana jest po sąsiedstwie dzielnicy Wola od północy, na południu znajduje się  Rakowiec, a  na południowym-wschodzie dzielnica Mokotów. Stara Ochota graniczy od zachodu z osiedlem Szczęśliwice i ze wschodu rejon Filtry (według MSI).

Biura do wynajęcia oferują tutaj budynek biurowy Brama Zachodnia, który oferuje około 9 000 m2 powierzchni użytkowej, licząc łącznie 21 225 m2 nieruchomości komercyjnej. A także dwa budynki kompleksu  biurowego Equator Office, które oferują Equator I – około 5 000 m2 (ponad 17 000 m2 całkowitej powierzchni) i Equator II – około 3 000 m2 (ponad 21 000 m2 całkowitej powierzchni). W przyszłości pojawją się jeszcze dwa kolejne budynki, wtedy całkowita powierzchnia kompleksu Equator Office będzie wynosić około 125 000 m2

Biura do wynajęcia w Szczęśliwicach

Szczęśliwice, które kiedyś były wsią,  to zachodnia  część dzielnicy Ochota.  Reejon ten kiedyś był dużo większy, obeznie zaś określa się na mapie ulicami: Bitwy Warszawskiej 1920 r. (od północy), linia kolejowa Warszawa-Radom (na południu), linia kolejowa Nr  47 Warszawska Kolej Dojazdowa (od zachodu), Grójecka (na wschodzie). 

Lokale biurowe do wynajęcia zapewnia tutaj nowocześnie  zbudowany kompleks biurowy Bitwy Warszawskiej Business Centre oferujący około 2500 m2 wolnej przestrzeni (na lipiec 2015 roku), o całkowitej powierzchni 19 000 m2. Lokale usługowe lub sklepy do wynajęcia proponuje także Mistral Office Building (część kompleksu biurowego VIG Business Park) – około 2 000 m2, o łącznej powierzchni 12100 m2. 

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?