Mokotów, zaliczany do centralnej części Warszawy, jest rozlokowanym między Dworcem Centralnym a Międzynarodowym Lotniskiem im. Frederyka Chopina. Mokotów sąsiaduje z główną dzielnicą biznesową i uważany jest za najbardziej dynamicznie rozwijającą się dzielnicę Warszawy, do której spływa wiele inwestycji.  

Według Miejskiego Systemu Informacji, Mokotów podzielony jest na następujące rejony:

 • Augustówka
 • Czerniaków
 • Ksawerów
 • Służew
 • Służewiec
 • Sadyba
 • Siekierki
 • Sielce
 • Stary Mokotów
 • Stegny
 • Wierzbno
 • Wyględów

Ale jeśli rozpatrywać te terytoria nie w porządku alfabetycznym, lecz pod względem atrakcyjności i nowoczesnego rozwoju, to warto wymienić je w inny sposób. Największa ilość nowoczesnych biurowców klasy A rozmieszczona na terytorium Służewca, drugie miejce posiada Wyględów. Spora ilość sklepów lub biur do wynajęcia usytuowana jest na Wierzbnie oraz Ksawerowie. Piąte oraz szóste miejsca w rankingu mają Stegny i Sielce. Dalej w spisie są Służew i Stary Mokotów. Mniejsza  ilość powierzchni biurowej do wynajęcia znajduje się na Czerniakowie. Trzy ostatni osiedla: Siekierki, Sadyba i Agustówka są rozwinięte na  nieco  niższym pozioie, i  zlokalizowana jest tam spora ilość przestrennych hal do wynajęcia.  

Biuro w Agustówce

Augustówska to największy rejon na Mokotowie, rozmieszczony  w zachodniej części dzielnicy na  nadwiślańkich obszarach.  Dużą część tego rejonu zajmuje Elektrociepłownia Siekierki, ogródki miejskie, pola, łąki i nieużytki, przez co nie jest to szczególnie rozwinięta część miasta.  Augustówka oferuje przestrzenie magazynowo-składowe i przestronne hale, a dynamiczny rozwój całego miasta pozwala przypuszczać, że także ten obszar zostanie wkrótce objęty modernizacją i stanie się atrakcyjnym miejscem dla biznesu. 

Lokale na Czerniakowie

Czerniaków – zlokalizowany  w dolinie rzeki Wisły, nazywa się tak dla tego, że kiedyś Hincza Czerniakowski dostał ten obszar w spadek.  Terytorium to  sąsiaduje od północy z Powiślem (Śrómieście), od południa z Sadybą, od zachodu z Sielcamii ze wschodu z Siekierkami i Agustówką. 

Powierzchnia użytkowa w tej części Warszawy oferowana jest  przez nowoczesny budynek biurowo-handlowy przy ulicach Czerniakowska/Bartycka – Czerniakowska Centrum o całkowitej powierzchni  5343 m2

Pomieszczenia biurowe na Służewcu 

Służewiec – to jedna z najbardziej atrakcyjnych części Mokotowa,  która bardzo szybko rozwija się w strefie handlowo-usługowej. Granicami tego rejonu są ulice: od północy Jana Pawła Woronicza (wyżej Wyględów), od południaBokserska (niżej dzielnica Ursynów, rejon Stary Imielin), na zachodzie tory linii radomskiej (dalej dzielnica Włochy, rejon Okęcie) i na wschodzie ulicaObrzeżna (rejony: Ksawerów, Służew). 

Biura na wynajem oferuje kompleks biurowy Marynarska Business Park – około 8 800 m2 na lipiec 2015 r. (całkowita powierzchnia – 43 100 m2) oraz budynek biurowy Alma – 1 500 m2 (całkowita powierzchnia – 5 400 m2). Liczne są także centra biznesower wzdłuż ulicy Marynarskiej zbudowane tam  przy użyciu najnowocześniejszych technologii w modernistycznym stylu biurowce są zaliczane do klasy o najwyższej jakości.

Wynajem biura na  Sadybie

Sadyba położona jest pomiędzy  ulicami: Aleja Wincentego Witosa – Ludwiga – Idzikowskiego – Gołkowska (od północy), Jeziorna – Okrężna (od wschodu), Nałęczowska (od południa) i Jana III Sobieskiego (od zachodu).

Znalezienie  w tym rejonie przestronnych hal lub powierzchni w nowoczesnym biurowcu będzie trudniejsze niż w innych rejonach Warszawy, ponieważ rozwój handlowo-usługowy skoncentrowany jest na  na innych terenach. Powierzchnia użytkowa kosztuje tutaj od 20 do 50 PLN za m2 (na lipiec 2015 roku).   

Biura na Starym Mokotowie

Stary Mokotów położony jest w pòłnocno-zachdniej części dzielnicy Mokotów w bezpośrednim sąsiedstwie ze Śródmieściem (na północy), na południu z Wierzbnem, od zachodu z Wyględowem i od wschodu z Sielcami. Obszar ten pokryty jest licznymi skwerami oraz duzymi i pięknymi parkami - najpiękniejszym wśród nich jest park Pole Mokotowskie. 

Lokale można tutaj wynająć w trójkondygnacyjnym budynku kameralnym Corner Plaza – 1 400 m2 powierzchni do użytku oraz w biurowcu  przy ulicy Olkuskiej 7 – 2824 m2.

Wynajem lokali biurowych w rejonie Stegny

Stegny jest jednym z Mokotowskich osiedli, rozlokowanych wzdłuż od centrum geograficznego dzielnicy do południa, w otoczeniu Sielców (od północy), Służewa i Ksawerowa  (od zachodu) i Sadyby (od wschodu). 

Lokal użytkowy do wynajęcia oferuje tutaj nowoczesny budynek biurowy przy ulicy Aleja Sikorskiego – Canal+ HQ o łącznej powierzchni 14 900 m2 oraz budynek Carolina Medical Centre oferujący około 4 500 m2 przestrzeni komercyjnej.

Biuro na Wyględowie

Wydlędów jest nazywany tak dlatego, że kiedyś na tym terytorium była usytuowana wieś Wydlędowo-Kościesze. Sąsiednie terytoria: na północy i na północnym-zachodzie – Ochota (Rakowiec i Filtry), na południowym-zachodzie – Włochy (Okęcie), na południu – rejon Służewiec i od zachodu – rejony Wierzbno i Stary Mokotów. 

Przestrzeń do wynajęcia oferuje tutaj jeden z budynków biurowych kompleksu biznesowego EMPARK Mokotów Business Park – Mars 7 302 m2 o całkowitej powierzchni 21 300 m2 oraz czterokondygnacyjny biuroweic AmerEstate – 920 m2 (w całości 2 190 m2).

Szukaj biur do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, którego celem jest łączenie najemców z wynajmującymi. Na stronie zebrane są różnego rodzaju lokale użytkowe: biura tradycyjne i serwisowane, magazyny i lokale produkcyjne, a także lokale handlowe i sklepowe.

Zamów bezpłatne informacje na temat wybranych przez Ciebie lokali i szybko nawiąż kontakt z wynajmującymi!

Find traditionelle kontorer til leje:

Znajdź biuro w Warszawie

Jesteś wynajmującym?